Náš príbeh

Náš príbeh

Sme dvojica pôžitkárov so sklonom k pestrému štýlu života a novodobému gurmánstvu. Radi objavujeme, ovoniavame, chutnáme, kombinujeme a obmieňame ingrediencie v kuchyni, a obdobne v živote vyhľadávame to, čo je zážitkové a zapamätateľné.

Tak ako nám pasuje víno s chutným, aj oku lahodiacim jedlom, pasuje aj s veselou spoločnosťou. Bol to jeden z prvotných impulzov, prečo sme sa vrhli do tohto projektu, ktorý vznikol doslova za stolom v kuchyni. Prostredníctvom neho s Vami chceme zdieľať kvalitu zážitku, ktorý z vína viete mať.

Vyhľadávame a dovážame pre Vás selekciu vín z talianskeho regiónu Veneto (Benátsko), pričom sa zameriavame na miestne odrodové vína – Prosecco, Pinot Grigio, Lison, Verduzzo, Refosco. Našu ponuku dopĺňajú aj tie tradičné, na svetovom trhu známejšie a etablované odrody – Chardonnay, Sauvignon, Malbech, Merlot či Cabernet Sauvignon. Z viacerých odrôd ponúkame aj šumivé príp. pološumivé varianty. Do našej stálej ponuky sme zaradili aj top vína z oblasti Valpolicella – Amarone a Recioto.

Špecializovaná ponuka vín

Hlavným poslaním Vinopubliky je výber a distribúcia talianskych vín z malých miestnych vinárstiev. Oblasť nášho záujmu tvorí kvalitné víno zo severovýchodnej časti Talianska, z Benátska, domovskej oblasti prosecca.

Okrem prosecca, ktoré je náš hlavný produkt, obchodujeme tiež so šumivým aj tichým vínom od lokálnych vinárov. Našu ponuku obohacuje certifikované organické, tzv. BIO víno. Poznáme senzorické vlastnosti všetkych vín, ktoré predávame. Každé z vín vyberáme osobne priamo u vinára. Pretože víno je „živý“ produkt, ponuku tvoríme na základe našich degustácií a vždy zodpovedá nášmu hodnoteniu kvality vínka v danej sezóne.

Našou snahou je získať si Vašu dôveru a priazeň ponukou výhradne len takých vín, z ktorých máme sami pôžitok.

Inovácie a kvalita

paulina-masarova-vinopublikaAký je rozdiel medzi inými dovozcami zahraničného vína a nami? Pri užšie profilovanej ponuke máme možnosť klásť väčší dôraz na kvalitu a radi ponúkneme niečo naviac. Čo tým myslíme?

Nové menej známe odrody vína, rôzne chuťové štýly, kreatívne myšlienky zo životného štýlu spojeného s vínkom a inovatívne nápady pre podnikateľov v oblasti gastro/ HO-RE-CA.

Vieme zabezpečit aj organizáciu ochutnávok vín, komornejších podujatí pre 20-25 ľudí, kde Vám počas konzumácie pomáha s poznávaním vína aj someliér.

Okrem toho aktívne zbierame informácie, blogujeme o kuriozitách a životnom štýle spojenom s vínom, pomáhame v rodinnom vinohrade, vychutnávame voľné chvíle a čerpáme inšpiráciu na potulkách Talianskom.

Kvalitné víno za priaznivú cenu

Naším osobným poslaním je sprístupniť konzumáciu kvalitného vína za priaznivú cenu a zároveň šíriť povedomie o kvalitných lokálnych talianských vínkach.

Objavujte s nami svet potešenia

Našou snahou je získať si Vašu dôveru a priazeň ponukou výhradne len takých vín, z ktorých máme sami pôžitok a sme presvedčení o ich kvalite a výnimočnosti.

Ceníme si názor nášho zákazníka

Budeme radi za Váš názor, či už prostredníctvom nášho webu, FB stránky, alebo osobne na predajno-propagačných podujatiach v bratislavskej Starej Tržnici.
6f60b13f-44e9-4ca6-aeea-e7637b785ccd